אקו טאוור בתקשורת

אקו טאוור בתקשורת

המגדל במרכז ת''א שחוסך הון בחשבון החשמל
-
בנייה ירוקה חוסכת כסף - והנה ההוכחות
- ynet
"למרות שחלפה רק שנה מאז החל המבנה לפעול, בדיקה שנערכה גילתה כבר עתה שדייריו, החברות ג'ון ברייס והמי"ל, נהנים מהפחתה של 33% בצריכת החשמל, המתבטאת בחיסכון של 50 אלף שקל בשנה..."
"מהשוואה שערך פרום ביחס לנתונים שדווחו ב-2010 על ידי נתוני אחזקת המבנים של לאומי קארד ובנק הפועלים, שאינם מוגדרים כירוקים, עלה שצריכת החשמל למ"ר נמוכה משמעותית באקו טאואר: בעוד שבאקו טאואר מדובר על צריכת חשמל בהיקף של 218 קילוואט לשעה, בלאומי ובפועלים דובר על 412 ו-292 קילוואט בהתאמה."

''בסביבה טובה''
- ערוץ 1
''הקן מרחוב המסגר''
- מעריב
אתר nrg מעריב סוקר את תיבות הקינון לסיסים אשר יוצבו בבניין "אקו טאואר" .

הסיסים הנן ציפורים נודדות שחולפות באזורנו בכל אביב למשך שלושה חודשים, ונמצאות בסכנת הכחדה.

לכתבה המלאה

''הבניה הירוקה עולה מדרגה''
- מדור נדל''ן, דה מרקר
הבניה הירוקה עולה מדרגה'
"לכל אחד אהבה מיוחדת לטבע אותה כל אחד מבטא בתחומים שונים" הוא מסביר לעיתונאים. מדוע בחר ללכת בדרך של בנייה ירוקה? עזורי מסביר שהדבר קשור לזיקה שלו לטבע אך הוא גם מאמין, שיזם שלא יאמץ את דרך הבנייה הירוקה לא תהייה לו נוכחות מסחרית בעתיד".
כתבת טלוויזיה
- רשת NTD
NTD TV China
אקו פוביארט
- פסטיבל המחזור ''דרפ-ארט'' ברצלונה 2011
תיקון/אקופוביה
מיצב אמנות /מחזור
רוני בן ארי / דורון פולק / רונן עזורי
פרויקט צילום ופיסול בשיתוף אתר מיון פסולת ומגדל עסקים אקולוגי
פסטיבל המחזור "דרפ-ארט" ברצלונה 2011
תיקון הוא מושג מהתנ"ך המתייחס לזיכוך תכונות הנפש והטבת רגשות האדם במטרה להופכו לשלם וטוב יותר.

רוני בן ארי מצלמת אתר פסולת ענק המשמשת כתחנת מעבר ומהן אמורה הפסולת להיות משונעת לאתרי הטמנה. הפסולת היא תהליך אחרון של ים מוצרי צריכה ואריזות משומשות שסיימו את חייהן ומוטלות למוות. כמו האדם קטן הנלחם בגלי הים האדיר, הים האכזר, כך מרגישה האמנית העומדת במרום נקודת התצפית מול נחשולי הפסולת העצומה המאיימת לכסותה ולהעלימה. פעולת התיעוד והצילום הופכת לסמל המתריע מפני הסכנה המאיימת בשל הריבוי והצפת הפסולת בעולמנו.משלב הכיליון, סופם של החיים, עוברת האמנית לשלב הבא שלב הבריאה והבנייה. בחלק זה משתלב באופן סמלי פרויקט המגדל הירוק – בית העסקים האקולוגי הראשון בלב עיר עסקים תל-אביב. מצילומי אתר מיון הפסולת, רוני בן ארי בונה בעזרת האמן דורון פולק אובייקט פיסולי חדש בתלת ממד , עשוי מים של גזרי עיתונים ו"מבודיז"-גוף האדם = גופו שלו. בעבודה אלמנטים הקשורים בארבעת היסודות. אלמנטים סמליים אלה מקשרים בין גוף האדם לבין פעילותו האקולוגית של המגדל הירוק היוצר תקווה חדשה לתהליך התיקון. מיצב האמנות מיועד להיות מוצג במגדל הירוק – בית העסקים האקולוגי הראשון מסוגו בתל-אביב,המשמש כתחנת בהתראה והדגמה לנושאי איכות הסביבה. לדברי רונן עזורי יוזם הפרויקט, המגדל משמש כ"ריאה ירוקה" ובו מיושמים עקרונות 4 היסודות שעליהם בנוי העולם המרכיבים את ה"תיקון": אש.אדמה,מים ואוויר. האדמה – שטופלה בתהליך טיהור הקרקע מזוהמה טרם הבנייה וכמו כן האדמה בגינה הבוטנית המיועדת להקמה על גג הבית, האש- המסומלת באמצעות אנרגיה מחודשת תיווצר באמצעות השמש על ידי תאים סולריים שיוצבו על גג הבית, המים – באמצעות בריכת מאגר מי המזגנים שישמשו לצורכי ניקיון, האוויר והאור – המוזרמים ביעילות לבנין באמצעות התכנון המיועל המחודש.בהמשך מיועד המיצב להיות מוצג במסגרת פסטיבל אמנות המחזור דרפ-ארט בברצלונה שיערך בחסות המוזיאון לאמנות בת זמננו בסוף דצמבר 2011. את הפרויקט תסיים תערוכה ייצוגית של אמני הפסטיבל שתבחר במשותף על ידי רוני בן ארי, דורון פולק ורונן עזורי בשהותם בברצלונה ותובא לישראל להצגה בבית הירוק. תהליכי הקמילה והבריאה, תהליכי החיסכון באנרגיה והשימוש החוזר בחומרים קיימים, מעגלי החיים המחודשים והמתחדשים, כאן שם ובכל מקום בעולם, הם המהווים את נושא התיקון העשוי לשפר את חיינו.